Star Wars: Republic Commando, PS4 ve Switch için duyuruldu

Yıldız Savaşları markasının en sevilen oyunlarından biri olan ve 2055 yılında çıkan Star Wars: Republic Commando, aradan geçen uzun bir sürenin ardından yeniden oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Aspyr firması yaptığı açıklama ile Star Wars: Republic Commando‘nun 6 Nisan’da Playstation 4 ve Nintendo Switch platformları için çıkacağını duyurdu.

Star Wars: Republic Commando 6 Nisan’da geri dönüyor

Star Wars: Republic Commando, serinin en iyi shooter oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. Klon Savaşları döneminde geçen oyunda Galaktik Cumhuriyet birimlerinden biri olan Delta ekibinin kontrolünü elimize alıyorduk. FPS kamera açısına sahip olan oyun hem aksiyon yapısı hem de taktiksel yönü ile birlikte büyük beğeni toplamıştı. öyle ki oyunun Steam yorumlarına baktığımızda hala kendisinden övgü ile bahsedildiğini de görüyoruz. Yani yıllar geçmesine karşın oyunun hala çok olumlu bir şekilde yorumlandığı gözükmekte.

Playstation 4 ve Nintendo Switch için çıkacak olan Star Wars: Republic Commando, 15$ fiyat etiketine sahip olacak. Oyun için yayınlanan ilk videoya baktığımızda ise görsel olarak bir farklılık olmadığını görüyoruz. Yani yapım ekibi muhtemelen çözünürlük dışında oyunun grafiklerinde herhangi bir yenilemeye gitmemiş. Tek kişilik senaryo modunu içerecek olan oyunun yayınlanan tanıtım videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.