SEO Tanımı ve Yöntemleri

Web sitelerine ve arama motorlarındaki sıralamaya gelince, bir sayfa bir avuç anahtar kelime için sıralamaya girmeye çalışmak neredeyse imkansız olabilir. Ama işte gerçekten başladığımız yer: 1. adımda ortaya çıkardığınız 10 temel konuyu ele alın ve 2. adımda her bir küme için bulduğunuz uzun kuyruk anahtar kelimeleri kullanarak her biri için konuyu yüksek düzeyde ana hatlarıyla belirten bir web sayfası oluşturun. SEO’da bir sütun sayfası Örneğin, anahtar kelime araştırması, görüntü optimizasyonu, SEO stratejisi ve tanımlandıkları şekilde diğer alt konuları tanıtan kısa bölümlerde SEO tanımlayabilir.

Her sütun sayfasını, okuyucularınıza blog yazılarında detaylandıracağınız alt konular hakkında bilgilendirdiğiniz bir içindekiler tablosu olarak düşünün. Kaç farklı sütun sayfası oluşturmanız gerektiğini belirlemek için anahtar kelime listenizi kullanın. Sonuç olarak, sütun sayfaları oluşturduğunuz konuların sayısı, işletmenizin kaç farklı ürün, teklif ve konuma sahip olduğu ile aynı olmalıdır. Bu, potansiyel müşterilerinizin ve müşterilerinizin sizi hangi anahtar kelimeleri kullanırlarsa kullansınlar arama motorlarında bulmalarını çok daha kolaylaştıracaktır. Backlink Paketleri Her web sayfasının  , potansiyel müşterileriniz ve müşterileriniz için alakalı içerik  içermesi ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için sitenizdeki sayfaların resimlerini ve bağlantılarını içermesi gerekir. 4. adımda bu bağlantılar hakkında konuşacağız.

Blog oluşturma, anahtar kelimeler için sıralama yapmanın ve web sitenizin kullanıcılarıyla etkileşim kurmanın harika bir yolu olabilir. Sonuçta, her blog yazısı, size arama motorlarında sıralama şansı veren yeni bir web sayfasıdır. İşletmenizin halihazırda bir blogu yoksa, bir tane oluşturun. Burası, her bir alt konuyu ayrıntılı olarak ele alacağınız ve aslında Google’da görünmeye başlayacağınız yerdir. Her blog gönderisini yazarken ve kümelerinizi doldururken üç şey yapmalısınız: Uzun kuyruk anahtar kelimenizi sayfa boyunca üç veya dört defadan fazla eklemeyin. Google, tam anahtar kelime eşleşmelerini eskisi kadar sık ​​dikkate almaz. Aslında, anahtar kelimenizin çok fazla örneği, arama motorları için “anahtar kelime doldurduğunuz” konusunda kırmızı bir bayrak olabilir. Bu, web sitenizi cezalandırabilir ve sıralamanızı düşürebilir.

Link çıkışı  ayağı sayfasına  bu konuyla ilgili yarattı. Bunu içerik yönetim sisteminizdeki (CMS) etiketler şeklinde veya makalenin gövdesinde temel bağlantı metni olarak yapabilirsiniz. Her blog gönderisini yayınladığınızda  , bu alt konuyu destekleyen sütun sayfasından ona bağlantı verin  . Sütun sayfanızda bu blogun alt konusunu tanıtan noktayı bulun ve buraya bağlayın. Hem sütunu hem de kümeyi bu şekilde birbirine bağlayarak, Google’a uzun kuyruk anahtar kelimesi ile sıralamaya çalıştığınız kapsayıcı konu arasında bir ilişki olduğunu söylüyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir