Seo Nedir

SEO Nedir?

SEO bir diğer ismi ile arama motoru optimizasyonu, bir internet sayfasının milyarlarca sayfa arasında ön planda tutulmasını sağlamakta olan bir çalışma anlamına gelmektedir. Bir SEO çalışması doğrultusunda yapılacak olan tüm çalışmalar internet sayfasının ön planda tutulmasını ve rakip sayfalar arasında belirgin olarak öne çıkmasını sağlar. SEO çalışmaları, SEO danışmanlığı doğrultusunda yapıldığı takdirde verimli ve doğru bir şekilde olacaktır. Dijital pazarlama çalışmalarının alt dallarından bir tanesi olan SEO, internet sayfasının verimli bir şekilde sırada olmasını ve bu sayede de tıklanma oranını arttıracaktır.

SEO Çalışmalarından Sayfa Kurucuları Nasıl Etkilenecektir?

Sayfa kurucuları, sayfa kurulması esnasında bazı hedefleri bulunan kuruculardandır. Örneğin bir satış sayfası ise satış oranının en üst seviyelerde olmasını hedefler. Bu amaçlar doğrultusunda olmak üzere de sayfaların tıklanma oranları, rakip sayfalar arasında en üst seviyede kalması oldukça büyük önemler teşkil etmekte olan bir durumdur. Yapılacak olan SEO çalışmalarının verimli ve aynı zamanda da doğru bir şekilde olması doğrultusunda sayfa kurucusu da olumlu bir şekilde etkilenmiş olacaktır. SEO danışmanlarından memnun olmayan ve verim alamayan sayfa yöneticileri anlaşmalı oldukları şirket tarafından başka bir SEO danışmanı isteyebilir ya da bu çalışmalarındaki şirkette değişikliğe gidebilirler.

SEO Danışmanının Görevleri Nelerdir?

SEO danışmanlığı, kendisine birçok alanda iş bulabilmekte olan bir meslek grubudur. SEO danışmanlığının üstlenmiş olduğu görevlerin tanımına bakıldığı zamanda projeden projeye göre farklılık göstermekte olduğu gözlemlenmektedir. Bir SEO danışmanı, SEO hizmeti vereceği sayfa içerisinde ön bir incelemede bulunur. Bu inceleme doğrultusunda olmak üzere sayfanın içsel ve dışsal düzenlemelerini yapar. Bahsedilmekte olan site içi çalışmalar, bizzat sitenin kendi işleyişi ile ilgili olan bir durum halindedir. Site dışı çalışmalar ise daha çok sitenin dışarısında yer alan rakipler ve rakip analizleri ile ilgilidir. Web site içerisinde çıkan arama sonuçlarında da arama trafiğini, web sitesinin artısına göre olacak şekilde bir düzenleme yapar. Yapılacak olan bu düzenlemeler ve web trafiği konusuna göre de sayfa sahibine yazılı ve görsel olmak üzere kaynak sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir