Golden Retriever

Golden Retriever, orta büyüklükteki bir İskoç cinsi av köpeğidir. Nazik ve sevecen bir doğası ve çarpıcı bir altın kaplama görüntüsü ile karakterizedir. Genellikle evcil hayvan olarak tutulur ve birçok Batı ülkesinde en sık tescil edilen ırklar arasındadır.

Köpek gösterilerinde ve itaat denemelerinde sıkça görülen bir yarışmacıdır; aynı zamanda bir av köpeği olarak kullanılır ve bir rehber köpek olarak kullanılmak üzere eğitilmiş olabilir.Cins, Sir Dudley Marjoribanks tarafından on dokuzuncu yüzyılın sonlarında İskoç mülkü Guisachan’da yaratıldı. Düz tüylü Retriever’ları Tweed su spaniel’ler ile melezleştirdi ve ayrıca Red Setter, Labrador Retriever ve Bloodhound’un da infüzyonlar yapıldı. Cins, iki dünya savaş arası dönemde dünyanın birçok yerine yayıldı.

Golden Retriever, güçlü yapılı, orta boy bir köpek türüdür. Bu tatlı köpek türleri iyi tanımlanmış bir duruşa sahip geniş bir kafaya sahiptir, koyu renkli gözleri iyice birbirinden ayrılmıştır, büyük siyah bir burun, koyu pigmentli ve hafif sarkık ve orta büyüklükte kulakları vardır. Boyun kaslı ve oldukça uzun, deri bol, omuzlar rahat ve uzun kanatlı ve gövde göğsün derinliklerine doğru iyi yaylı kaburgalarla karakterizedir.

Deri herhangi bir krem, sarı veya altın rengi olabilir. Kennel Club ırk standardı, kırmızı veya maun rengi kürkleri yasaklar, ancak göğüste birkaç beyaz tüye izin verilir. Başlangıçta sadece sarı veya altın renkli örneklere izin veriliyordu, bu, birçok seçkin krem ​​renkli köpeği hariç tutuyordu; Bunun üstesinden gelmek için 1936’da Kennel Club’ın standardı krem ​​rengini içerecek şekilde değiştirildi. Daha modern zamanlarda neredeyse beyaz olabilen krem ​​rengi, baskın renk haline geldi.

Daha detaylı bilgi almak ve diğer köpek türlerini görmek için https://www.patibul.com/8/golden-retriever sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Ne iyi gelir | Kurumsal Kimlik | GanoBet | Bahis siteleri