En İyi Saç Kurutma Makinesi Hangisi?

Saç Kurutma Makinesi ve İşlevleri

En iyi saç kurutma makineleri doğal olarak profesyonel amaçla üretilen saç kurutma makineleridir. Ancak bu makineler hakkında sıradan kullanıcılar çok deneyimli değillerdir.
Bu makalede size profesyonel olarak saç şekillendirmek ve hızlı saç kurutma amacıyla kullanılan en iyi saç kurutma makinelerinden bahsedeceğiz.
En iyi saç kurutma makinesi hangisidir sorusunu detaylı şekilde açıklayacak ve saç kurutma makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

saç kurutma makinesi tavsiye

Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri

Saç kurutma makinesi tercihinde rehber olacak bilgiler vermeye başlamadan önce vakti sınırlı olanlar için doğrudan pişman olmayacakları profesyonel saç kurutma makinesi önerileri yapmak istedik.
Bu listede yer alan ürünler memnuniyet oranı yüksek markalar arasından seçilmiştir ve fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanmıştır. İyi bir saç kurutma makinesi almak isteyen, saç şekillendirmek isteyen veya hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları marka modeller şöyle sıralanabilir:

En İyi Saç Kurutma Makinesi Modelleri

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü saç kurutma makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle fiyat olarak en ekonomik profesyonel saç kurutma makinesi olduğu için listemizin en tepesinde bulunuyor. Ayrıca ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken saç kurutma makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel saç kurutma makinelerinin arasından sıyrılıyor. Yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (1000 TL)

    İtalyan saç kurutma makineleri kuaför dünyasında ciddi markalardır. Uzun yıllardır profesyonel saç kurutma makineleri üreten Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel saç kurutma makinesi

Profesyonel Saç kurutma Makineleri Nasıl Alınır?

Profesyonel saç kurutma makineleri her türden malın satıldığı genel sanal mağazalarda ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.
Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel saç kurutma makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel saç kurutma makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel saç kurutma makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise macera aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel saç kurutma makinesi fiyatları ne kadar?

saç kurutma makinesi fiyatları

Saç kurutma Makinesi Fiyatları

Profesyonel saç kurutma makinesi fiyatları da, ürün satın alırken bir derecede rehberlik yapabiliyor. Mesela piyasada 250 liranın altında profesyonel bir saç kurutma makinesi bulmak mümkün değil. Bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri direk basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara ulaşan saç kurutma makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahip diyemeyiz. Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor.
Piyasadaki en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı saç kurutma makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel saç kurutma makinesi

Hangi Saç Kurutma Makinesi Markaları Profesyoneldir?

Saçlarınızın tipine uzunluğuna kısalığına hatta çabuk kuruyabilir oluşuna göre seçeceğiniz saç kurutma makineleri de farklılık göstermelidir. Profesyonel ve basit saç kurutma makinelerinin olduğunu unutmayarak bu doğrultuda seçimler yapmamızda fayda var.

Örneğin saçınız kısa ve çabuk kuruyabilir bir yapıdaysa sizin basit çok fazla işlevsel olmasına gerek duymayacağınız bir saç kurutma makinesi tercih ediyor olmanız gerekir hem de fiyatının profesyonel olanlara kıyasla daha uygun olduğunu hatırlatmış olalım. Tüm bunların aksine saçınız uzun ve sadece kurutmakla kalmayıp şekil de isteyen bir yapıdaysa sizin tercihiniz mutlaka profesyonel ya da işlevsel olan saç kurutma makinelerinden yana olmalıdır.
Eğer kalitelibir profesyonel saç kurutma makinesine ihtiyaç duyuyorsanız, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel markaları tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför saç kurutma makinesi

Kuaför Saç Kurutma Makineleri Nasıl Seçilir?

Kuaförlerin kullandığı ve gözlerimizin orda alışık olduğu profesyonel saç kurutma makineleri yalnızca o meslek gruplarının tercihi değil kendi saç tipinize göre sizlerin de tercihi olabilir. Peki nereden ya da nasıl ulaşırız bu profesyonel fön makinelerine? Kuaför toptancıları ya da bu toptancıların getirmiş olduğu markadaki ürünlerin internet sitesinden kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

Sadece profesyonel kullanım için mi fön makineleri var tabii ki hayır daha basit formatta programlanmış çok fazla ısıya maruz kaldığında kendini kapatan basit makineler de mevcuttur ama kuaförlerin tercihi tabii ki bunlar değildir. Kuaför saç kurutma makineleri diğerlerinin aksine saatlerce çalışmak için tasarlanmış profesyonel ürünlerdir.
Kuaförlerde fritöz, ütü üreten markaların saç kurutma makinelerini görmeniz mümkün değildir aslında. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri tercih etmek zorundadırlar. Bu makalede de size muhtemelen daha önce duymadığınız ya da rastlamadığınız kuaför tipi saç kurutma makinesi markalarından bahsettik.

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Yorumları

Saç kurutma makineleri hakkında yapılan yorumlar her zaman doğruluk payı yüksek olan yorumlar değildir.
Çevreden edinilen yorumları onların kullanmış olduğu kısıtlı imkanda makineleri hesaba katarsak çok da geçerli olmadığını düşünmemiz gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış kullanıcıların yorumları aslında tüm makineler için geçerli sayılamaz.
Bu nedenle yazımızda size sektörde önde gelen ve tercih edecekseniz öncelikli fikir uyandırmasını istediğimiz  markalardan da bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi saç kurutma makinesine ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir