Dedektif Büroları Faaliyetlerinin Kapsamı

Dedektif Büroları Faaliyetlerinin Kapsamı

Dedektif büroları nedir tanımlamak gerekirse; bünyesinde bulunan özel dedektifleri ile bireysel ve kurumsal talepler ile detaylı bir şekilde ilgilenen, araştırma ve bilgi sağlayan yasal kuruluşlardır denebilir. Aydınlatılması gereken konular ve uzman takip isteyen sorunları olduğunda kişi veya kurumlar dedektiflik bürosuna başvurur. Gelen talepler, alanında uzman dedektifler tarafından detaylıca araştırılır, gerek hukuksal gerekse de bireysel anlamda bilgi akışının sağlanması hedeflenir.

Faaliyet alanı bireysel ve kurumsal olmak üzere geniş bir yelpazeye sahip olan dedektif büroları, bu sayede aşağıda da detayları yer alan birçok konunun ve sorunun çözümlenmesine yardımcı olmaktadır.

Dedektif Bürosu Faaliyetleri

Dedektif bürosu faaliyetleri ve kapsamları aşağıdaki gibidir:

  • Eş takibi, sadakatsizlik araştırmaları ve boşanma davası delil sağlanması: Bireysel taleplerden biri olan eş takibi konusu kişinin kendisinin gerçekleştirmesi oldukça zor ve yıpratıcı olan konuların başında gelmektedir. Bu alanda uzman kişilerce eş takibi, varsa sadakatsizlik tespiti, düşük nafaka ücreti, nafaka ödemesinde aksamalar olması ve boşanma davasında kullanılabilecek şekilde delil tespiti sağlanması, dedektif bürosu faaliyetleri kapsamında yer almaktadır.
  • Velayet davası araştırmaları: Boşanma sonrası süreçlerin en yorucu kısmı çocuk olması durumunda gerçekleştirilen velayet davalarıdır. Bu davalarda sağlam ve sağlıklı araştırmaların olması çocuğun velayetinin alınabilmesi adına oldukça büyük önem arz eder.
  • Çocuk takibi: Günümüz şartlarında her ebeveyn çocukları hakkında endişe duyabilmektedir. Bulundukları ortamlar, görüştükleri kişiler çocukların hayatında oldukça büyük etkiler bırakabilmektedir. Olumsuz durumlar yaşanmaması adına çocuk takibi sağlanabilmektedir.
  • Personel araştırması: Yaşlı bakım evlerinde yakını kalanlar, evde bakım hizmetleri kapsamında hizmetlisi veya bakıcısı olanlar için araştırma ve takip işlemi gerçekleştirilmektedir.
  • Kayıp kişilerin araştırılması: Bireysel çabalarla kayıpların bulunması oldukça güç olmaktadır. Bu nedenle uzman ve profesyonel bir ekipten destek almak sürecin hızlanmasını sağlayabilir. Uzman özel dedektif vasıtası ile kayıp kişilerin bulunması dedektif bürosu faaliyetleri kapsamında yer almaktadır.
  • Dolandırıcılık takibi ve araştırması: Gerek bireysel gerek kurumsal anlamda dolandırıcılık durumlarında gerekli takip ve araştırma işlemleri gerçekleştirilir. Sigorta dolandırıcılığı, işçi tazminat talepleri, uzun vadeli engellilik talepleri vs. gibi birçok haksız talep ve dolandırıcılık konularında destek sağlanmaktadır.
  • İnsan kaynakları ile ilgili araştırmalar: Dedektiflik hizmeti kapsamında, personel alımı öncesi gerekli araştırmaların sağlanması, özgeçmiş araştırması, gizli görevlendirmeler, kilit personel araştırması gibi konularda çalışma sağlanmaktadır.

Kaynak : https://dedektif.gen.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir