Cavalier King Charles Sahiplenmek İsteyenler İçin

Günümüzde köpek sahiplenme pek çok kesim tarafından kıymeti yeni yeni anlaşılmaya başlanan bir olgu haline gelmiş durumdadır. Özellikle birden fazla cinsin birarada bulunduğu barınaklar bu amaç için gidilecek en iyi yerlerdir. Barınaklar gerek köpek çeşitliliği açısından ve gerekse de hayvan ticaretinin önüne geçmek amacıyla önemli bir yere sahiptir. Farklı yaş gruplarındaki çeşitli cinslerin bulunduğu barınaklar hiçbir ücret talep edilmeksizin hayvan dostlarına açıktır. Evde beslenebilecek köpek cinslerinden biri olan Cavalier King Charles bir barınakta karşınıza çıkabilecek en sevecen cins olabilir. Öne çıkan özellikleriyle Cavalier cinsi köpekler hem yaşlı hem genç hayvanseverlerin ilgisini çekebilecek alternatifler arasında yer almaktadır.

Cavalier King Charles Cins Köpekler

Cavalier King Charles cinsi, sahiplenmek isteyenler tarafından iyi araştırılmalıdır. Bu köpekler farklı yaş gruplarına hitap eden bir cinse mensuptur. Fiziksel özelliklerine bakıldığında 3 farklı gruba ayrılan bu cins, en kalabalık kolunu kahverengi-beyaz rengiyle oluşturmaktadır. Küçük bir yapıya sahip olan bu köpekler, uzun kulaklarıyla dikkat çekmektedir. Özellikle sevecen tavırlarıyla dikkat çekerler. Kucakta durmayı ve okşanmayı oldukça severler. Bu açıdan çocuklu evler için uygun bir cinsi ifade ederler. Sahipleriyle vakit geçirmekten çok hoşlanan bu köpekler, yalnız bırakılmaması önerilen gruplar arasında yer alır. Sakin yapılı olan bu köpekler diğer cinsler için de geçerli olduğu gibi eğitime muhtaçtır. Nitekim eğitim almaksızın bir köpeğin süreceği yaşam pek de kaliteli olmayacaktır. Diğer yandan hem köpek ve hem de sahibi açısından eğitim oldukça önemli bir gerekliliktir.

Köpek Sahiplenme Üzerine Notlar

Köpek sahiplenme birçok kimse için hep istenen fakat mesafeli durulan bir durumdur. Özellikle bakımı konusundan yaşanan ikilemler bu kararı geciktirebilir. Bu açıdan iyi düşünülmeli ve doğru karar verilmelidir. Köpek sahiplenirken içinde bulunulan hayat şartları iyi değerlendirilmeli, mümkünse buna uygun cinsler tercih edilmelidir. Bu sayede ksahiplenilen köpeğin konforu daha kolay sağlanabilir. Sağlık, bakım ve eğitim için gerekli zaman ve maddi gücün planı iyi yapılmalıdır. Nitekim bu planın yapılmamış olması ilerleyen zamanlarda sorunlara yol açabilir. Köpek sahiplenme noktasında özellikle ticari kaygıların olmadığı bağlantılar önerilmektedir. Bu durum cinslerim korunması anlamında büyük önem taşır. Diğer yandan bir canlı satışının yapılması önemli ölçüde etik değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir