Bursa Su Deposu: Hangisi Size Uygun?

Bursa su deposu seçimi yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerden bir tanesi seçilecek olan tanktır.

Öncelikle kendinize uygun olan su deposu tercihi yapmalısınız. İçilebilir su sistemleri için gerekli su dağıtım depolama kapasitesi, geleneksel olarak zemin yükseltilmiş veya dikey boru depolama tanklarının veya üçünün bir kombinasyonunun kullanılmasıyla karşılanır.

Yer depolama tankları da bu depoların türleri arasında yer almaktadır. Bunlar, genellikle çelik veya betondan yapılmış, genellikle kabuk yüksekliği çapına eşit veya daha az olan, zemin destekli, düz tabanlı silindirik tanklardır. Bir depolama tankı, her biri belirli bir amaca hizmet eden farklı su depolama bileşenlerine ayrılabilir. Dengeleme deposu, tankın üst kısmında bulunur ve tipik olarak günlük olarak döngüye alınır.

Bu sistemin pompalama kapasitesini aşan su sistemi taleplerini karşılar veya pompalamanın anlık taleplerden daha büyük olduğu durumlarda depolamaya izin verir. Dengeleme depolaması ayrıca operasyonel depolamaya, düşük kaliteli depolamaya ve etkin depolamaya bölünebilir.

Dağıtım sistemine doğrudan basınç hizmeti sağlayan yer depolama tankları için, acil durum depolama, rezervuardaki yangın akışı ve acil durum hizmeti için 20 psi’nin üzerinde tutulabilen su seviyesi olarak tanımlanır. Acil durum depolamasının üst ucu tipik olarak dengeleme depolama bileşeninin alt kısmı olarak tanımlanır. Rezervuardaki acil durum deposunun altındaki su, “ölü” depolama hacmi olarak kabul edilir ve kullanılabilir olarak kabul edilmez. Bu “ölü” depolama, özellikle nispeten büyük hacimliyse ve tank sık sık değiştirilmiyorsa, dahili tank karıştırma sistemlerinin olmadığı durumlarda su kalitesi sorunlarına yol açabilir.

Bursa su deposu ve daha fazlası hakkında bilgi almak için https://www.sudeposubursa.com/ adresini şimdi ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir