Antibakteriyel Cami Halısı Modelleri

Antibakteriyel Cami Halısı Modelleri 

Kaliteli bir cami halısı renklerinin canlılığı duruşu ve rahatlığı ile kendini ortaya koyar. İyi kaliteye sahip olan cami halıları koku yapmaz leke tutmaz renkleri parlak olur ve kolay temizlenme özelliğine sahiptir. Ayrıca dayanıklı cami halıları aşınmaya karşı da son derece dirençlidir. 

Cami Halısı Fiyatları 

Cami halısı fiyatları Cami halılarının model ve ebadına göre değişir. Akrilik cami halıları nemlenmeye ve küflenmeye son derece dayanıklıdır. Bu bakımdan yün cami halılarına göre daha avantajlıdır. Cami halısı fiyatları ile ilgili bir fiyat belirlenmesi için öncelik olarak halı modelinin seçilmesi ve halının döşenecek olduğu yerin ölçüsünün alınması gereklidir. Ölçü alınmadan Cami halılarının fiyatları ile ilgili net bir şey söylemek mümkün olmaz. 

Cami Halı Fiyatları Nasıl Belirlenir? 

Cami halı fiyatları modelden modele değişir. Cami halıları model olarak oldukça geniş bir yelpazede karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle model seçimi yapılmalı ve ardından ölçü alınmalıdır. Cami halılarında ölçüler duvardan duvara zemin de hiçbir şekilde boşluk kalmayacak şekilde alınır. 

Akrilik Cami Halısı 

Akrilik cami halısı yün halı özelliklerini taşır fakat yün halılara göre daha ekonomiktir. Ekonomik cami halısı arayanlar için akrilik cami halıları oldukça avantajlıdır. Bu halılar en çok tercih edilen türler arasında yerini almıştır.  Camilerde ve mescitlerde akrilik halıların kullanımı oldukça yaygındır. Temizliği kolaydır. Kolay kolay leke tutmaz ve renk seçimi de oldukça fazladır. 

Göbekli Cami Halısı Modelleri 

Göbekli cami halısı özellikle büyük camilerde tercih edilir. Göbekli cami halısı modelleri renk ve desen açısından farklılık gösterir. Bu halı modelinde desen halının orta göbeğinde toplanmaktadır ve kenar kısımlarda ise düz renk kullanılmıştır. Göbekli cami halısı oldukça gösterişli destan ve motiflere sahip olan bir modeldir. Camide tarihi havayı ön plana çıkarır. 

Saflı Cami Halısı Modelleri 

Saflı cami halısı adını üzerinde yer alan ve namaz kılınacak olan safları belirten çizgilerden almıştır. Saflı cami halıları hemen her cami ve mescitte kullanılan modellerdir. Akrilik ve yün modellerde saflı cami halısı desenleri karşımıza çıkar. 

Yün Cami Halısı Modelleri

Yün cami halısı dokunuşu tamamı ile yün malzeme kullanılarak üretilmiş olan halı modelleridir. Yün olmasına karşın yazın serin tutar. Kış aylarında da ısı yalıtımına katkı sağlar. Yün cami halısı farklı model renk ve desenler ile satışa sunulmuştur. 

Seccadeli Cami Halısı Modelleri 

Seccadeli cami halısı görüntü açısından oldukça zengindir.  Üzerine seccade desenleri işlenen bir halı çeşididir.  Seccade desenleri ile cemaatin saf tutması kolaylaşır ve caminin kullanım amacına da oldukça uygun bir modeldir. 

Manisa Cami Halısı 

Manisa cami halısı seçimi yaparken halının kolay temizlenme özelliğine sahip olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca ilmek sıklığının fazla olması halının daha dayanıklı olduğu anlamına gelmektedir. Bu nedenle cami halısı seçimi yaparken bu özelliklere dikkat etmek halının uzun yıllar boyunca ilk günkü formunda kullanılmasına sağlar. 

Metropol Cami Halısı Modelleri 

Metropol cami halısı temizliği yıl içerisinde en az 2 kez yapılmalıdır. Cami halılarının temizliği camideki insan trafiğinin yoğunluğuna bağlı olarak farklı aralıklarda değişkenlik gösterir. İslam dini temizliğe önem vermiştir.  Bu nedenle ibadetlerin temiz bir ortamda yapılması gereklidir.

Cami halılarının temizliği hem bu açıdan hem de hijyen açısından önemlidir. Cami halısı temizliği için halı yıkama hizmeti veren firmalardan profesyonel destek alınmalıdır. Çünkü cami halısı temizliği asla bireysel bir şekilde yapılabilecek bir iş değildir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir